سرای دانش

یک قدم تا کنکور

دانش آموزان کنکوری برای داشتن یک آزمون موفق، نکات طلایی روز و شب قبل از کنکور را حتما بخوانند...

روز و شب قبل از کنکور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تأثیر بسیار زیادی در نتیجه‌ی کنکور دارد ، لذا اگر اشتباه کوچکی در این ایام رخ دهد، به‌ طور قطع تأثیر بسیار نامطلوبی در نتیجه دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در نتیجه‌ی کنکور، حال و هوایی است که دانش آموز در روز کنکور دارد.

لطفا توصیه های زیر را جدی بگیرید...

1-شناسایی محل حوزه ی آزمون:

روز قبل از كنكور، محل حوزه ی برگزاری آزمون خود را به طور دقیق شناسایی كنید و با توجه به ترافیک ویژه ی روز کنکور نحوه ی رسیدن به محل را با توجه به شلوغی مسیر، مشخص و تعیین نمایید. در ضمن به این مسأله توجه كنید كه ممكن است حوزه ی شما هم نام با حوزه ی دیگر باشد لذا به آدرس محل حوزه كاملاً دقت كنید.

2-مطالعه مطالب جدید ممنوع!!!

روز قبل از كنكور، درس خواندن به منظور یادگیری تعطیل است! در صورت نیاز به مطالعه، فقط به مرور نكات مهم بسنده كنید و به هیچ وجه به دوره ی مطالبی كه از نظرتان گنگ یا پیچیده است نپردازید. زیرا مطالعه ی فشرده در روز آخر هیچ نتیجه ای جز آشفته كردن احتمالی ذهن شما نخواهد داشت.

شب قبل از كنكور اصلاً درس نخوانید. دوره و مباحثه‌ی گروهی را هم به هیچ وجه انجام ندهید، چون نتیجه‌ای جز افزایش اضطراب نخواهد داشت و موجبات خستگی شما را در روز آزمون فراهم می‌كند. به مسائل حاشیه ای فكر نكنید و بگذارید ذهن تان در فضای آرام به استراحت بپردازید. بعضی افراد ممكن است نتوانند فكر كردن به مسائل مختلف را از ذهن شان دور كنند و این امر ممكن است و باعث دیر به خواب رفتن آن ها شود. در این حالت خاطرات شیرین و مثبت زندگی تان را در ذهن مرور كنید و از فكرهای منفی بپرهیزید.

3-تغذیه ی مناسب

دو ساعت پيش از خواب شام سبك و مورد علاقه خود را ميل كنيد. بكوشيد از مصرف غذاهاي پرچرب بپرهيزيد تا راحت تر بخوابيد.

4-تفریح و ایجاد آرامش

سعی كنید كه در آرامش كامل به سر ببرید و به شایعات و حرف های پراكنده ای كه درمورد كنكور گفته می‌شود اصلاً توجه نكنید. بهتر است كه همراه اعضای خانواده یا دوستان در پارك و هوای آزاد قدم بزنید یا ورزش سبكی( البته نه زیاد) انجام دهید تا شب قبل از كنكور به راحتی بخوابید.

5- آماده كردن وسايل: وسايل خود را آماده كنيد. اين فهرست به شما كمك خواهد كرد تا هيچكدام از وسايل را فراموش نكنيد.

  • 12 وسایل مورد نیاز در روز کنکور:
نکات طلایی روز و شب قبل از کنکور