سرای دانش

چگونه ورزش متناسب با دانش آموز را انتخاب کنم؟؟

در انتخاب ورزش مناسب کودکان در نظر گرفتن شخصیت و روحیه کودک از عوامل مهم است پس با توجه به علایق و توانایی هایش ورزش مناسب را انتخاب کنید.

ورزش مناسب کودکان: 

کدام ورزش انتخابی مناسب با شخصیت کودک من است؟؟

فعالیت های ورزشی یک راه علی هستند تا به فرزندان خود بخشی از یک کار تیمی بودن را یاد بدهید، تا خود را به چالش بکشند و فعال شوند. این می تواند به شکوفایی اجتماعی کودکان کمک نموده و به طور مطلوبی به بچه ها آموزش دهد که چگونه فعالیت های جسمانی را به نحو لذت بخش به زندگی روزمره  خود اضافه کنند. 

فعالیت های ورزشی هم چالش برانگیز و هم هیجان انگیز هستند و درس های ارزشمندی که در اجتماع لازم است ، پیروی از قوانین و پاسخ گویی به دیگران در زندگی روزمره خود با آن ها سر و کار دارند یاد خواهند گرفت. 

شخصیت کودک می تواند به شدت با ورزشی که در نهایت انتخاب می کند پرورش یابد و در کنار فعالیت هایی که در نهایت باید انجام دهد راه می افتد. 

از بستکبال تا شنا و دنبال بازی، ورزش های تفریحی به شدت توصیه شده و شخصیت هایی پرورش می دهند که متنوع هستند 

افزایش آگاهی از ورزش ها: 

برای این که کودکان بتوانند یک ورزش را برای خود مناسب بدانند ابتدا باید از طیف گسترده ای از گزینه های در دسترس استفاده کنند. 

شخصیت، توانایی ورزش، دسترسی به زمان تمرین و تجهیزات و سطح علاقه آن ها، بخش مهمی از فاکتورهای پیدا کردن فعالیت های کامل است. 

ورزش نزدیک به فکر و ذهن کودک انتخاب کنید. 

ورزش مناسب برای کودکان پر جنب و جوش و بسیار فعال

ورزش های همراه با آهنگ، هاکی، هنرهای رزمی 

ورزش مناسب برای کودکان نسبتا کم تحرک با فعالیت های پایین

گلف، بولینگ، شمشیر بازی، تیر اندازی با کمان 

3 نکته در باره ی ورزش کودکان: 

1- بر اساس شرایط و ویژگی های کودک و علاقمندی او لازم است به جای توجه به نتیجه و برد و باخت، تجربه و لذت بازی را به او بیاموزیم. 

2- بهتر است فعالیت در رشته هایی مانند ژیمناستیک که به انعطاف پذیری زیاد بدن نیاز دارد در سنین کودکی شروع می شود

3- معمولا تا قبل از بلوغ، به دلیل اینکه رشد استخوان ها و عضلات کودکان تفاوت چندانی ندارد، احتمال آسیب در بازی های گروهی و برخورد کمتر است اما پس از سن بلوغ، به دلیل افزایش حجم و توان بدنی مخصوصا در پسران بهتر است در چیدمان بازی های گروهی و برخوردی به تناسب جسمی و قدرتی بازیکنان توجه شود. 

منبع: www.beytoote.com ، www..namnak.com