سرای دانش

روزی را با کتاب سپری کنیم.

اردوی باغ کتاب دانش آموزان سرای دانش فلسطین

روزی را با کتاب سپری کنیم.آشنایی با باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران در منطقه عباس آباد واقع شده است و فضایی بسیار مدرن و دیدنی دارد که هر کسی را وسوسه می کند به آن جا برود و سری به بزرگ ترین مرکز کتاب بزند. باغ کتاب تهران در زمینی به مساحت هفتاد هزار متر مربع افتتاح شده و در حاشیه بزرگراه حقانی قرار دارد. این مجموعه فرهنگی همه روزه در تهران از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است . بزرگترین کتاب فروشی جهان در دو بخش کودک و بزرگسال با ۲۵ هزار مترمربع زیربنا در باغ کتاب تهران قرار دارد که ۴۰۰ هزار عنوان کتاب در آن عرضه شده است. پردیس بزرگ علمی کودک و نوجوان با وسعت ۱۲هزار مترمربع به عنوان یک شهربازی علمی دو بخش کودک ونوجوان در باغ کتاب تهران واقع شده است. بزرگترین گالری هنری کشور با مساحت ۱۷۰۰ مترمربع به عنوان فضایی برای عرضه آثار هنری از جمله نقاشی و هنرهای تجسمی در باغ کتاب تهران در نظر گرفته شده است. همه این فضاهای فاخر در دل باغی بزرگ و در میان فضای سبز اراضی عباس آباد پیش‌بینی شده مراجعه‌کنندگان با قدم زدن در این فضاهای مفرح و جذاب می‌توانند از مکان‌های مذکور دیدن کنند. احداث باغ کتاب تهران سال ۱۳۸۳ در قالب محل دائمی نمایشگاه کتاب تهران مطرح شد و در دوره اخیر مدیریت شهری گشایش می‌یابد . باغ کتاب تهران در مجاورت فرهنگستان زبان و ادب فارسی، کتابخانه ملی ایران و باغ موزه دفاع مقدس قرار گرفته و یک مجموعه عظیم فرهنگی را شکل داده است. روی بام کتابفروشی باغ کتاب تهران، ۲۵ هزار مترمربع فضا پیش‌بینی شده و علاوه بر بام سبز، ۲۰ هزار مترمربع سبز نیز در محوطه این باغ پیش‌بینی شده است. یکی از متفاوت‌ترین بخش‌های باغ کتاب تهران، باشگاه رباتیک است که اعضای این باشگاه می‌توانند دوره‌های تخصصی هوش مصنوعی آن بگذرانند و اطلاعات خودرا با سایر اعضا در این باشگاه و باشگاه‌های مشابه دراقصی نقاط جهان به اشتراک بگذارند. 

 باغ کتاب تهران در ۴ بلوک اصلی طراحی و تفکیک شده است. بلوک A شامل فروشگاه دائمی و موضوعی کتاب است، بلوک B مشتمل بر گذر فرهنگ است که ورودی‌های اصلی، دالان شگفت‌انگیز و انبار در آن قرار دارد، بلوک C شامل آمفی تاتر روباز، آمفی تاتر اصلی، نگارخانه و فروشگاه محصولات فرهنگی است و بلوک D نیز مشتمل بر نمایشگاه تخصصی، سالن کودک و نوجوان و کارگاه‌های کودکان و نوجوانان است. علاوه بر ۴ بلوک اصلی باغ کتاب تهران، این پردیس فرهنگی شامل استریو، بلوار، نمازخانه، رستوران و دریاچه است.

اردوی تفریحی علمی دانش آموزان دبیرستان متوسطه دوم فلسطین در مجموعه باغ کتاب

به مناسبت هفته ی کتاب و کتابخوانی، روز دوشنبه 28 آبان 97 پس از برگزاری امتحانات میانترم دبیرستان کادر مدرسه تصمیم به برگزاری اردوی باغ کتاب گرفت. تا دانش آموزان بتوانند از محیط علمی و فرهنگی این مجموعه نهایت استفاده را ببرند. بنابراین ساعت 12 پس از برگزاری امتحان میانترم اول و کلاس های درسی دانش آموزان پایه دهم و یازدهم را به باغ کتاب برده و دانش آموزان در آنجا ضمن بازدید از باغ کتاب کودک و نوجوان، مراجعه و خرید از کتاب فروشی های موجود لحظات شاد و مفرحی را تجربه کردند و تا ساعت 15:30 به مدرسه بازگشتند. وجود این اردوها علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و پویایی در دانش آموزان و تنوع بخشیدن به ساعات کلاس که بصورت روزمره در مدرسه می گذرانند سبب آشتی دانش آموزان با کتاب و فرهنگ کتابخوانی می شود. در ادامه قسمتی از عکس هایی که از اردوی دانش آموزان در این مجموعه به یادگار مانده است، به نمایش گذاشته می شود.

 

روزی را با کتاب سپری کنیم.

روزی را با کتاب سپری کنیم.روزی را با کتاب سپری کنیم.روزی را با کتاب سپری کنیم.روزی را با کتاب سپری کنیم.

روزی را با کتاب سپری کنیم.