سرای دانش

نکاتی در رابطه با درست گرفتن مداد توسط کودکان

نوشتن یکی از مهم‌ترین جنبه‌های آموزش است و برای این که پایه درست و محکمی برای نوشتن کودک ایجاد شود لازم است که نحوه درست نوشتن را به کودک خود بیاموزید

چه زمانی به کودک بیاموزیم که مداد را درست در دست بگیرد؟ 

کودکان تا قبل از ۴ سالگی فاقد قدرت مناسب و مهارت‌های حرکتی خوب برای مداد در دست‌گرفتن هستند، هرچند حول وحوش سنین ۵ تا ۶ سالگی کودک می‌تواند از طریق در دست‌ گرفتن مداد نحوه استفاده موثر از ماهیچه‌های دست خود را بیاموزد. بنابراین بهتر است نحوه درست گرفتن مداد در کودک را تنها در این دوره سنی به او بیاموزید.

چگونه به کودک کمک کنیم تا مداد را درست در دست بگیرد؟ 

1- از مداد های کوتاه تر استفاده کنید. 

2- قانون سه انگشتی را به خاطر داشته باشید. 

3- اطمینان حاصل کنید که زمان مناسبی را انتخاب کرده اید. 

4- مقدار مناسب فشار وارد کردن.

5- نوشتن را تبدیل به یک فعالیت سرم کننده کنید. 

نکاتی در رابطه با درست گرفتن مداد توسط کودکان  نکاتی در رابطه با درست گرفتن مداد در دست توسط کودک: 

  • قبل از شروع به آموزش نحوه درست گرفتن مداد در کودک، با گرفتن مداد در دستتان  به او نشان دهید که چگونه این کار را انجام دهد. کودکان در صورت مشاهده موارد آموزشی تمایل بیشتری به یادگیری از خود نشان می‌دهند تا اینکه موارد به صورت شفاهی برایشان بیان شود.
  • کودک از طریق مشاهده موارد فراوانی می‌آموزد و بنابراین مهم است که شما الگوی خوبی برای کودکتان باشید. در صورتی که خودتان طرز درست انجام کاری را رعایت نکنید کودکتان هم تکنیک صحیح آن کار را یاد نمی‌گیرد. باید بدانید که انواع مختلف مداد در بازار موجود است، در نتیجه ما پیشنهاد می‌کنیم یک مداد گوشه‌دار انتخاب کنید زیرا به درست گرفتن مداد در کودک کمک می‌کند.
  • نکاتی در رابطه با درست گرفتن مداد توسط کودکان

منبع: koodaket.com