سرای دانش

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

فرا رسیدن روز موعود جشن پیشرفت تحصیلی

سرانجام روز جمعه 11 اسفند ماه 96 فرا رسید؛

پس از چند هفته تلاش بدون توقف تمامی کارکنان اجرایی دبیرستان دوره اول سرای دانش واحد مرزداران اینک زمان اجرای مراسم و به ثمر رسیدن این تلاش ها بود.

همه چیز به خوبی پیش رفت، سالن آماده شده بود، عوامل اجرایی همگی وظایفشان مشخص شده بود و زمان آمدن مهمان ها فرا رسیده بود.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

زمان آغاز رسمی مراسم از ساعت 14:30 بود اما مهمان ها به صورت خانواده به همراه دانش آموزان عزیز برای شرکت در جشن پیشرفت تحصیلی فرزند دلبندشان از قبل از شروع مراسم و حدود ساعت 14:00 وارد سالن می شدند؛ و در سالن ورودی پس از خوشامد گویی و راهنمایی به سمت سالن، به هر فرد علاوه بر بسته های پذیرایی، پک هایی شامل نردبان یادگیری، فرم های نظرسنجی، دفترچه های دستاورد دانش آموزان هر کلاس، کارت های رنگی و وسایل نوشتاری تحویل داده می شد.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

پیش از آغاز جشن یک فیلم از فعالیت های نیم سال اول تحصیلی در سالن پخش شد.

دقیقا راس ساعت مقرر با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط قاری محترم قرآن آقای یاسین فرخی دانش آموز پایه نهم، مراسم به صورت رسمی آغاز شد. با پایان قرائت قرآن و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد، سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران پخش شد و همگی به احترام وطن به پاخاستند.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

با به پایان رسیدن مقدمات مراسم، مجری و پشتیبان محبوب پایه هفتم جناب آقای مهدی رستمی ضمن خیر مقدم به اولیا و دانش آموزان گرامی از مدیریت محترم دبیرستان جناب آقای سید فخرالدین میرمحمدی برای صحبت با مهمانان جشن دعوت کردند تا بر روی سن حاضر شوند و ایشان نیز پس از حضور دقایقی را با مدعوین به ایراد سخن پرداختند.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

آقای رستمی مجددا صحبت های خود را آغاز نمودند اما اینبار در وصف زحمات کوهی پر عظمت به نام پدر، آغوشی گرم و بی پایان برای هر فرزندی. به دعوت مجری، پدران حاضر در سالن ایستادند و فیلمی کوتاه از دکلمه دانش آموزان پایه هشتم به پاس از مقام پدران پخش شد و پس از آن با همکاری گروه صدا و موسیقی، آهنگی با مضمون پدر اجرا شد و با تشویق پدران توسط حضار به پایان رسید.

اینبار نوبت به قدر دانی از مادران شد، دلسوزان همیشگی و دریای بی کران عشق و محبت، جملات زیبایی که مجری برنامه برای جایگاه مادر بیان کرد موید این عشق بود. فیلم دکلمه ای که توسط دانش آموزان پایه هفتم برای مادران ساخته شده بود پخش شده و همانند بخش قبل با بپاخاستن مادرها آهنگ مادر در میان تشویق همه مهمانان اجرا شد.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

پس از پدران و مادران ارجمند از جانب عدالت که بنگریم نوبت می رسد به دانش آموزان پرتلاش، پس جناب رستمی از دانش­آموزان پایه هفتم به صورت کلاس دعوت نمودند که بر روی سن حاضر شوند و با فراخواندن نام هر دانش آموز به صورت هماهنگ با اتاق فرمان فایل تصویر و مشخصات او بر روی پرده سالن، نمایش داده می شود و با تشویق اولیا، دبیران و همکلاسی های خود به روی سن می رفتند و پس از دریافت جوایز خود از دست مدیریت، یکی از دبیران و پشتیبان کلاس خود، عکس یادگاری جشن پیشرفت تحصیلی را می گرفتند.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

با حضور هر سه کلاس هفتم و تقدیر از تلاش چند ماهه این آینده سازان، جناب رستمی جملاتی را در وصف زیبایی ها و میهن دوستی بیان کردند و یکی از سرودهای تمرین شده به نام "ایران من" توسط همه دانش آموزانی که در ردیف های میانی ایستاده بودند با تک­خوانی یاسین رسولی اجرا شد.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

با اجرای سرود ایران من و تشویق و تحسین دانش آموزان توسط اولیایشان با دعوت مجری خوش زبان برنامه تقدیر از دانش­آموزان پایه هشتم آغاز شد. اهدای هدایا توسط مدیر، یکی از دبیران و پشتیبانان هر کلاس و در نهایت عکس یادگاری.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

با پایین آمدن آخرین دانش­آموز پایه هشتم، جناب رستمی بار دیگر از دانش­آموزان درخواست کردند که بایستند و برای اجرای سرود "سپاس معلم" آماده شوند. سرود به زیبایی هر چه تمام تر و با هم­خوانی تمامی فرزندان مدرسه اجرا شد و مورد توجه دبیران محترم واقع شد.

کم کم حوصله ریش سفیدهای مدرسه، دانش آموزان پایه نهم به پایان رسیده بود که طبق برنامه، مجری از آنها دعوت کرد روی صحنه حضور پیدا کنند و آنها با خواندن نامشان و نمایش تصویرشان نفر به نفر در میان تشویق خانواده ها و دوستان و دبیرانشان بر روی سن حاضر شدند و پس از دریافت جوایز خود و عکس یادگاری به صندلی های خود بازگشتند.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

و باز نوبت به خوش لفظی های مهندس رستمی رسیده بود و نوازش گوش های حاضران در سالن با سخنان و لحن زیبایشان و دعوت از کادر اجرایی مدرسه که نوبت به نوبت با تشویق فراوان مهمانان از میان ردیف های سالن خود را به روی سن می رساندند. در حالی که نورهای سالن فقط بر روی این عزیزان دلسوز و زحمت کش متمرکز شده بود و از آقای دلاوری یکی از مسؤلین پرتلاش ستاد مدارس دعوت شد برای تا مراسم اهدای هدایا را بر عهده بگیرند. که ایشان با حضور خود موجب خرسندی افراد روی صحنه شدند.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

در این لحظه بود که جناب استاد قلم­چی وارد سالن شدند و در جایگاه­شان که از پیش برای ایشان به عنوان مهمان ویژه در نظر گرفته شد بود قرار گرفتند. به همین دلیل و به پاس از سال­ها تلاش ایشان برای ارتقای سطح علمی کشور، مجری برنامه جملاتی در شرح خدمات ایشان بیان کردند و سپس از دانش آموزان خواستند برای تجلیل از این فرد گرانقدر مجددا بایستند و سرود "سپاس معلم" را با هم بخوانند و این بار حتی بهتر از بار قبل و با انرژی دوچندان اجرا شد که مورد توجه جناب قلم­چی نیز واقع شد.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

چه زیباست تجلیل از معلمان فهیم و با دانش در مقابل استادی هم­چون آقای قلم­چی پس دعوت شد از دبیران محترم که این قسمت از مراسم با غوغایی در سالن همراه شد و با دعوت از هر دبیر دانش آموزان  هر کدام را بیشتر و بیشتر تشویق می کردند؛ که این دلیلی بود بر محبوبیت و هم­دلی فراوان میان دبیران و دانش آموزان.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

با به پایان رسیدن این بخش پر هیجان و پر حرارت جناب قلم­چی با دعوت آقای رستمی به پشت تریبون آمدند و مطالبی ارزشمند و علمی را درخصوص شیوه های آموزش و جایگاه علمی ایران در جهان مطرح نمودند که مورد توجه حضار به خصوص اولیای دانش آموزان قرار گرفت.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

پس از این، سوالاتی از دانش آموزان و اولیا در خصوص بخش های مختلف آموزشی در مدرسه و نیز نحوه ارتباط اولیا با فرزندان خود پرسیده شد و آنها با بالا بردن کارت های رنگی که هنگام  ورود در اختیارشان قرار گرفته به سوالات پاسخ می دادند که گاهی پاسخ های داده شده موجب خرسندی و شگفتی آقای قلم­چی می شد.

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

برگزاری جشن پیشرفت تحصیلی

و در پایان سوالات و صحبت درباره جایگاه خانواده و پدر و مادر آقای قلم­چی از دانش آموزان خواستند تا با یافتن پدر و مادر خود به نزد آنها بروند و دستان آنها را ببوسند که این نیز موجب شور و هیجانی در سالن جشن شد.

کم کم به لحظات پایانی جشن نزدیک می شدیم، اما تقدیر از چهار گروه دانش آموزان برتر در بخش های، دانش آموزان بدون غیبت، دانش آموزان با بیشترین پیشرفت تحصیلی، دانش آموزان برتر در بخش های پرورشی، پژوهشی و ورزشی و دانش آموزان با معدل 20 در نیم سال اول تحصیلی، باقی مانده بود پس به سرعت با هماهنگی بالا میان مجری و اتاق فرمان هر گروه به روی سن آمدند و مورد تجلیل و تشویق واقع شدند و هدایای خود را دریافت نمودند و در آخر دانش آموزان معدل 20 حاضر شدند و با اهدای لوح تندیس از افتخار آفرینی آنها برای خانواده و مدرسه تجلیل به عمل آمد.

 

و نهایتا پایان جشن نیم سال تحصیلی در اسفند ماه 96 و خداحافظی و خسته نباشید دانش­آموزان و اولیا با دبیران و کادر اجرایی و آموزشی مدرسه و بازار گرم عکس های یادگاری.

با امید به آینده ای پر افتخار برای فرزندان این سرزمین...