سرای دانش

اریگامی کاغذ

در هنر اوریگامی از یک ورق کاغذ اشکال زیبا ایجاد میگردد در حالی که حتی یک برش در کاغذ ایجاد نمیشود و همه شکل های اوریگامی تنها با تا خوردن کاغذ ایجاد می گردد

اوریگامی یا هنر کاغذ  یکی از کاردستی های محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هدف این هنر، آفریدن طرح های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی « تا کردن کاغذ» است و تمام مدل های کاغذ و تا را در بردارد. 

اوریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می کند، ولی همین تاها می توانند به روش های گوناگونی تریب شوند تا طرح های متفاوتی ایجاد کنند.

اوریگامی را می توان با هر نوع کاغذی انجام داد اما کاغذهای مخصوص اوریگامی از نظر استحکام و گرم کاغذ جهت ایجاد تاهای متوالی استاندارد دارد. 

کاغذهای اوریگامی از نظر سایز بندی نیز استاندارد دارد که معمولا به شکل مربع می باشد و در ابعاد 10*10 و 15*15 و 20*20 سانتی متر بسیار متداول می باشد.

لازم به ذکر است که کاغذهایی به شکل مستطیل و دایره و مثلث نیز موجود می باشد که برای ساخت یکسری از مدل ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

البته در مورد کاغذ اوریگامی ضخامتی که برای ساخت اشکال مختلف به کار می رود بسیار مهم و متفاوت است که تشخیص و انتخاب نوع کاغذ مربوط می شود . به سازنده مدل و نیز مدلی که برای ساخت انتخاب کرده است.

هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. 

اریگامی روش ارائه اشکال است، که عمدتاً با خم کردن ماده مورد استفاده کاغذ حاصل می‌شود

اریگامی کاغذ

اریگامی کاغذ

اریگامی کاغذ 

media-object

حسن ستاری

به همه ی کوچولوهای هنرمند دبستان ملک افتخار می کنم.موفق باشید و هنرمند.

media-object

شقایق ضابطی

موفق باشید پسرای گلم❤