سرای دانش

فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

مطالعه و فواید و اهمیت خواندن کتاب در زندگی

کتاب خواندن مغز را طوری تحریک میکند که تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو نمیتواند این کار را انجام بدهد چون مغز درگیر شده و اصطلاحا ورزش میکند.

مطالعه و فواید و اهمیت خواندن کتاب در زندگی

 

فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

 

1 - کسب علم و دانش:

یکی از بزرگترین دلایل کتاب خواندن، کسب دانش است. کتاب ها یک منبع غنی از اطلاعات هستند. خواندن کتاب با موضوعات متنوع اطلاعات و عمق دانش را افزایش می دهد.

 2- کتاب خواندن مغز شما را بهبود می بخشد:

مطالعات نشان داده اند که خواندن اثرات مثبت قوی بر مغز دارد. با تحرک ذهنی، شما می توانید از بیماری زوال عقل و بیماری آلزایمر جلوگیری کنید. این به این دلیل است که فعالیت مغز شما مانع از از دست دادن قدرت می شود. مغز یک عضله و مانند دیگر عضلات بدن است، ورزش آن را قوی و سالم نگه می دارد. حل پازل، خواندن کتاب ها یک راه عالی برای تمرین مغز شما است و آن را سالم نگه میدارد.

 3- کاهش  استرس:

خواندن ،اثر مثبت بر بدن نیز دارد. خواندن یک کتاب ،می تواند استرس را بهتر از پیاده روی یا گوش دادن به موسیقی از بین ببرد.

 

فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

 

4 -  کتاب خواندن حافظه را بهبود می بخشد:

هر بار که یک کتاب را میخوانید، باید تنظیمات کتاب، شخصیت ها، زمینه ها، تاریخ ، زیرمجموعه ها و خیلی چیزهای دیگر را به خاطر داشته باشید. همانطور که مغز شما یاد می گیرد تمام این ها را به خاطر بسپارد، حافظه شما بهتر می شود.

 5- بهبود تخیل:

هرچه بیشتر بخوانید، تخیل بیشتری خواهید داشت. هر زمان که یک کتاب تخیلی بخوانید، دنیای دیگری به شما می دهد. در دنیای جدید، تخیل شما به بهترین نحو کار می کند، زیرا شما سعی می کنید همه چیز را در ذهن خود ببینید.

تاثیرات مثبت کتاب خواندن بر استرس و فوایدش برای تخیلات

فواید کتاب خواندن برای مغز و بهبود زندگی

 

فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

 

 6- مهارت های تفکر انتقادی را توسعه می دهد:

یکی از مزایای اصلی خواندن کتاب توانایی آن در ایجاد مهارت تفکر انتقادی است. به عنوان مثال، خواندن یک رمان رمز و راز ذهن شما را باز می کند. مهارت های تفکر انتقادی هنگامی که به تصمیم گیری های روزمره می رسد، بسیار مهم است. خواندن نیاز فردی به پردازش اطلاعات را بهبود می بخشد. هرچه بیشتر بخوانید، درک شما    عمیق تر خواهد شد.

 7-  واژگانی را می سازد:

خواندن، واژگان و دستور زبان شما را بهبود می بخشد. همانطور که مطالعه می کنید، با کلمات جدید، اصطلاحات، عبارات و سبک نوشتن جدید آشنا می شوید.

 8-  مهارت های نوشتن را بهبود می بخشد:

خواندن یک کتاب خوب می تواند بر مهارت نویسندگی تاثیر گذار باشد. بسیاری از نویسندگان موفق، با خواندن آثار دیگران، تخصص خود را به دست آوردند. بنابراین، اگر   می خواهید یک نویسنده بهتر شوید، با یادگیری از استادان قبلی شروع کنید.

 9 - مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد:

بهبود واژگان و مهارت های نوشتاری و مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد. هرچه بیشتر بخوانید و بنویسید، بهتر ارتباط برقرار می کنید.

فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

 

media-object

مسعود حمزه

مطالعه همان اثری را در وجود آدمی می گذارد که ورزش در بدن انسان ایجاد می‏ کند.