سرای دانش

تاثیرات مفید ورزش با چاشنی تقویت عملکرد ذهن

کودکان نیاز دارند که ورزش کنند،فعال باشند،بدوند، کوه نوردی کنند،آنها احساس بهتری خواهند داشت، سالم تر خواهند بود و قادر خواهند بود به آسانی یاد بگیرند.

عملکرد ورزش بر عملکرد ذهن کودک 

آیا می دانستید فعالیت فیزیکی می تواند تاثیرات به سزایی بر تقویت عملکرد ذهنی کودکان بگذارد و موجب تقویت مهارت های آنان شود و تاثیر ورزش بر هوش کودکان بسیار موثر خواهد بود. 

تاثیرات مفید ورزش با چاشنی تقویت عملکرد ذهن

بازی فوتبال برای کودکان:

بازی فوتبال به کودکان کمک می کند که مهارت های اجتماعی همانند اشتراک گذاری، رعایت کردن نوبت، همکاری کردن و یادگیری شکست و پیروزی را در خود به وجود آورند و مهارت های فیزیکی مانند دویدن، هماهنگی چشم و دست و مهارت کنترل توپ را تقویت کنند. 

همچنین زمانی که کودک با کودکان دیگر مشغول انجام کاری است یک حس تعلق و مشارکت پیدا می کند. 

ورزش کودک همچنین یک آزادکننده خوب برای استرس است و می تواند به کودکی که درخوابیدن، تمرکز کردن و ارتباط با دوستان مشکل دارد کمک کند. قدم زدن زیاد به صورت فعالیت روزانه ،می تواند به سالم نگه داشتن وزن کودک کمک کند. کودکانی که فعال هستند احتمال تبدیل شدن آنها به یک بزرگ سال فعال بیشتر است.

4 دلیل برای اینکه ورزش برای کودک شما اهمیت دارد و فواید قابل توجه آن:

ارتقا رشد و توسعه سلامتی 

این مزایا همچنان تا بزرگسالی ادامه می یابد به این دلیل که بچه هایی که ورزش می کنند به احتمال زیاد ورزش را در بزرگسالی ادامه می دهند.

کمک به دست آوردن و حفظ وزن سالم

 چاقی کودکان در استرالیا یک مشکل مهم است ؛ ورزش منظم همراه با رژیم غذایی سالم می تواند به کاهش احتمال ابتلا به اضافه وزن و چاقی کودک کمک کند.اگرکاهش وزن نیاز است، ورزش می تواند آن را به روش سالم کاهش دهد. 

بهبود سلامتی قلبی عروقی

قلب مهم ترین عضله است که در طول فعالیت بدنی تمرین می کند ؛ ورزش منظم به کاهش عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی مانند کلسترول بالا،فشار خون بالا، دیابت نوع2 و چاقی کمک می کند. 

بهبود تعادل، انعطاف پذیری و قدرت 

مهارت های تعادل و هماهنگی برای زندگی روزمره ضروری است ؛ قدرت عضلانی بهبود یافته و انعطاف پذیری، باعث بهبود سلامتی و آمادگی جسمانی کودک می شود. 

اثرات مفید ورزش بر کودکان