سرای دانش

اردوی کُردان کرج

امروزه دیگر سفر و گردشگری تقریباً به نیاز شهروندان و حتی ساکنان حومه‌نشین تبدیل شده است؛ ...

امروزه دیگر سفر و گردشگری تقریباً به نیاز شهروندان و حتی ساکنان حومه‌نشین تبدیل شده است؛ با یکنواخت شدن محل زندگی و رفت و آمد، عجیب نیست که اگر بخواهیم برای مدت کوتاه یا زیادی از محل زندگی و کار خود فاصله بگیریم و در مکانی جذاب و آرامش‌بخش به استراحت بپردازیم. یکی از خوش آب‌و‌هواترین مکان‌هایی که در غرب کرج قرار گرفته، روستای کردان است. روستایی که با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود همواره یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای جذب گردشگران و یکی از بهترین انتخاب‌های سفر است. در این مقاله بررسی می‌کنیم که کردان کجاست و هر چه آنچه لازم است راجع به کردان کرج بدانید را توضیح خواهیم داد.

کردان کجاست و چگونه به آنجا برویم؟

اگر ساکن تهران و یا کرج هستید، پس به راحتی و تنها با داشتن وقت خالی کوتاه نیز می‌توانید با اجاره ویلا در کردان و سفر به این روستا، از مناظر جذاب آن لذت ببرید. به صورت فنی اگر بخواهیم محاسبه کنیم، کردان در غرب کرج و منطقه البرز قرار دارد. بعد از رانندگی در آزادراه کرج و رسیدن به ابتدای آزادراه کرج ـ قزوین، باید حدود ۲۰ کیلومتر رانندگی کنید تا به جاده کردان برسید که توسط خروجی از این آزادراه جدا شده است. از کرج حدود ۲۵ کیلومتر و از تهران حدود۶۰ کیلومتر راه تا این روستا فاصله است و برای رسیدن به این ده بالاخره باید خود را به یکی از دو استان البرز و تهران برسانید.

از جاده کردان تا رسیدن به روستای اصلی حدود ۱۰ کیلومتر رانندگی است که البته مسیری سرسبز و کوهستانی است که جذابیت طبیعی این روستا از همین جاده اصلی شروع خواهد شد و تا آخر ادامه پیدا خواهد کرد. پس برای رسیدن به روستا خیلی عجله نکنید و سعی کنید که از مسیر جذاب لذت ببرید. اگر هنوز متوجه نشدید که چگونه باید خود را به این روستا برسانید نگران نباشید، از طریق نقشه گوگل زیر به راحتی می‌توانید روی دستگاه‌های همراه خود کردان کرج را روی نقشه مسیریابی کنید و راحت به مقصد برسید.

اردوی کُردان کرج

دبیرستان متوسطه دوره اول سرای دانش تصمیم بر این گرفته که دانش آموزان را به اردوی دو روزه کردان کرج ببرد به همین منظور روز شنبه مورخ 1398/11/19 لغایت روز یکشنبه مورخ 1398/11/20 این اردو انجام گرفت.

تعداد 44 نفر از دانش آموزان، به همراه مدیریت دبیرستان حناب آقای سیداحمد هاشمی، معاون محترم آموزشی آقای رضا نام آور و پشتیبانان گرامی آقایان محمد قیصریان، علیرضا خرسندی و مهران زوارئی در این اردو شرکت داشتند.

اهداف کلی از برگزاری این اردو عبارت بود از:

1- آشنایی دانش آموزان با شهرها و روستای اطراف تهران

2- ایجاد فضای دوستی بین اولیای مدرسه و دانش آموزان

3- بالا بردن و بهبود حیطۀ شناختی دانش آموز

4- تقویت و تکمیل روحیۀ نشاط بین دانش آموزان

5- بهبود بخشیدن روحیۀ بین فردی دانش آموزان و...

اردوی کُردان کرج
 
اردوی کُردان کرج
 
اردوی کُردان کرج

 

media-object

امیر جمالی

انتخاب بسیار خوبی بود

media-object

حسن ستاری

😍😍😍😍 امیدوارم همه نوجوانان سرای دانش حافظ، لحظات خوش و هیجان انگیزی رو گذرونده باشن 😍😍😍😍