سرای دانش

کلاس مجازی

کلاس های خالی از پسرای عزیزمون و برگزاری گرم کلاس های مجازی توسط دبیران عزیز مدرسه سرای دانش ملک

کلاس مجازی : عنوانی غریب، ناآشنا و نچسب لااقل برای دانش آموزانی که سال هاست هر روز صبح زود در مدرسه حاضرشده و با صبحگاه های شاد و مفرح، کسالت صبحگاهیشان برطرف شده و باانرژی به کلاس ها می رفتند. اما الان.............

نه دلیل و انگیزه ای برای بیدارشدن صبح زود دارند، نه صبحگاهی، نه کلاسی، نه معلمی، نه سروصداهای پر از انرژی ای، نه رقابت برسر جواب دادن به سوالات معلم و ی دنیا نداشتن ها و نبودن های دوست داشتنیه دیگه که البته داشتیمش ولی قدرشونو ندونستیم!!!!!!!!

این ویروس منحوس، باهمه ی بدی هاش فقط ی خوبی داشت :

( قدر کنار هم بودنای بی دغدغه و محبت های همدیگه رو بدونیم )

اما دنیا به آخر نرسیده که....تاریخ نشون داده که انسان ها از پس مشکلات بزرگتر ازین هم براومدن....از موضوعمون دور نشیم.

مدیریت مجموعه مدارس سرای دانش مثل همیشه هوشمندانه با پیش بینی عدم امکان آموزش حضوری برای دانش آموزان، از اسفندماه با فراهم آوردن بستر آموزش مجازی در قالب نرم افزار Adoby connect و آموزش معلمان و کادر خود و انتقال این آموزش به دانش آموزان و اولیای خود، رسالت اخلاقی-آموزشی خود را به نحو احسن اجرا نمود. صدالبته بازدهی آموزشی در این روش نسبت به کلاس های حضوری از جهات مختلف پایین تر خواهد بود، لیکن ( آب دریا را اگر نتوان کشید    ور به قدر تشنگی باید چشید ). چرا که در این کلاس ها دانش آموزان حضور غیاب شده، ارتباط تصویری و کلامی با معلم ها داشته و بصورت سوال و جواب در روند کلاس شرکت کرده و آموزش "خوب" اتفاق می افتد.کلاس مجازی

در این میان متاسفانه اولیایی هستند که با هزار و یک دلیل همکاری لازم برای شرکت فرزندشان در کلاس ها را نداشته و این فرصت تعطیلات را صرفا زمانی برای رسیدگی به امور متفرقه و عقب مانده می دانند.غافل از اینکه عدم توجه به آموزش دانش آموز در این شرایط، صدمات جبران ناپذیری در سال تحصیلی آینده برای ایشان به دنبال خواهد داشت.

در مدرسه سرای دانش شریعتی، پشتیبانان عزیز علاوه برنظارت بر کیفیت آموزشی کلاس، به پیگیری تلفنی دانش آموزانی که بامشکل عدم حضور در کلاس ها مواجه هستند پرداخته و تا حدامکان به آنان کمک می کنند.معلمان عزیز نیز با حضور به موقع در کلاس ها و تهیه محتوای آموزشیه مجازی غنی و سلیس، سعی در فهماندن مطالب آموزشی دارند.

در این میان هستند دانش آموزانی که همانند طول سال تحصیلی با غفلت و تنبلی سعی در عدم حضور در کلاس ها  و انجام ندادن تکالیف و وظایف خود دارند که با بررسی مشکلات آن ها، ایجاد انگیزه برایشان از طرف مدرسه در اولویت است.

برگزاری جلسات حضوری محدود( البته با رعایت ضوابط بهداشتی) برای دانش آموزان و اولیایی که عدم همکاری دارند نیز مورد توجه کادر اجرایی مدرسه بوده و هست.

رضایت بالای 80 درصدی اولیای عزیز این واحد آموزشی از روند منظم کلاس ها و درگیر کردن دانش آموزان با درس، از اندوخته های ارزشمند این واحد آموزشی است.

کلاس مجازی

البته مشکلات عدیده ای هم در کانکت شدن بچه ها با کلاس ها وجود داشته و دارد که این موضوع لطمه ای به هدف اصلی این روند آموزشی وارد نمی کند.

در پایان امید به سلامتی همه ی دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی، خانواده زحمتکش سرای دانش (مدیریت محترم، کادر آموزشی و اجرایی) و آرزوی عبور کردن از این شرایط و بازگشت به روزهای قشنگ در کنار بچه های عزیز.....